מסע שטח באופניים בסהרה ואדי דראא למרקש מרוקו

"
"

 

מסע שטח באופניים בסהרה ואדי דראא  למרקש מרוקו

בשיתוף

GA- Gordon Active  החברה לתיירות אקטיבית המובילה בישראל מומחית

בטיולי אופניים, הליכה, סקי ו- Outdoor

בהדרכת רן גנור ומדריך מקומי נוסף

רכיבת שטח XC

אופי הטיול: מתגלגל

רמת קושי: 2/5

9 ימים / 8 לילות / 6 ימי רכיבה

ק"מ: כ-240

תאריכי הטיולים הבאים : 13-22/11/2017 

היציאה מותנית בהרשמת 8 משתתפים מינ' עד 30 יום לפני היציאה לטיול - מהרו להירשם!

המחיר 1556€ לאדם בחדר זוגי - מינ' 12 משתתפים

המחיר 1659€ לאדם בחדר זוגי - מינ' 8 משתתפים

~~~~~~~~~~

 קישור לטופס הרשמה  לטיול להורדה , מילוי ומשלוח במייל/פקס'  - לחץ כאן

מפגש הכנה והכרות לקבוצה יערך כחודש לפני היציאה  ביער בן שמן 

סגירת הרשמה 18.10.2017 (או בגמר המקומות/הטיסות)

לפרטים נוספים, מחירים, שאלות נא ליצור קשר פה  

לטיול אופניים בהרי האטלס במרוקו עבור לדף הזה

הנכם מוזמנים לצאת אתנו למסע רכיבה מסקרן ומאתגר במדבר הגדול בעולם ובואדי דראא המרשים. בדרך, נכיר לעומק את התרבות המקומית ונחזור אחורה בזמן לעולם הולך ונעלם של תרבויות מסורתיות ותעשיית כפיים ייחודית. גלו את ואדי דראא, נאות מדבר יפהפה, ואת מדבר סהרה המרשים תוך כדי רכיבה וגלו את אחד האזורים היפים במרוקו: אזור פורה בלב חבל ארץ שחון ויבש.

שיאי הטיול יכללו נאות מדבר ענקיים עם אינספור עצי תמר, דיונות חול, ערי קסבה לאורך שרשרת הרי האטלס הדרומי, עמק גן העדן, האוקיינוס האטלנטי, אגאדיר ומרקש.


אופי המסלול:

רכיבה מודרכת על אופני הרים, בעיקר בשטח, בשבילים ובדרכי עפר. רמת הרכיבה היא קלה עד בינונית ואינו נדרש כושר גופני גבוה. לאורך הדרך נזכה לטעום מחיי היום יום של המקומיים, נכיר את התרבות העתיקה והמסורת שנשתמרה לה לאורך השנים. הצוות המקומי שלנו ידאג לכל מבוקשכם החל מתמיכה טכנית ועד לארוחות מסורתיות ברוח האזור.

פירוט המסלול:

יום 1: הגעה למרקש או קזבלנקה  – העברה לאיט בן האדו

אחרי שנפגוש את הצוות המקומי בשדה התעופה במרקש או קזבלנקה , נעלה לג'יפים שלנו וניסע  דרך הרי האטלס הגבוהים עד לאיט בן האדו. נגיע עד לגובה של 2260 מ' ונעבור דרך נופים מגוונים ויפים. נמשיך לקסבה איט בן האדו, היכן שסרטים כדוגמת "גלאדיאטור", ו"נסיך פרס" צולמו. בהמשך, נעבור דרך הרי טיזי אנ'טישקה המרשימים. 

בהתאם לשעת הנחיתה במרקש/קזבלנקה - יתכן ונישאר ללון לילה בעיר ולמחרת בבוקר מוקדם נצא לדרך לאייט בן האדו.

 יום 2: איט בן האדו– וורזאזאט (30 ק"מ רכיבה רמה בינונית. טיפוס מצטבר: 300 מ'):

אחרי ארוחת בוקר מסורתית וטעימה, נצא לביקור רגלי בקסבה המדהימה הזאת הנכללת במורשת אונסק"ו, ולאחריה רכיבה מקסבת איט בן האדו, בין הנופים של הרי האטלס הדרומי. נעבור נאות מדבר זעירות בדרכינו להפסקת קפה/תה וכיבוד קל, ונגיע לתפאורות הענק של אתרי הצילום קצת לפני שנגיע לווארזאזט. נהנה מארוחת צהריים של הטבח הצמוד שלנו. נבלה את הלילה במלון בעיר ווארזאזט ועוד לפני כן נאכל ארוחת ערב מפנקת. אחרי התארגנות במלון נצא לסיור במוזיאון הסרטים עם מדריך צמוד שיסביר על תעשיית הסרטים המקומית (הביקור תלוי בשעת סיום הרכיבה ויתכן ולא יתקיים אם נאחר).

 יום 3 : ווארזאזט– קניון דראא– נאת מדבר מזיגוטה– טאמנוגאלט (36 ק"מ רכיבה. טיפוס מצטבר: 300 מ').

אחרי ארוחת הבוקר הטעימה, נצא לנסיעה של כ-60 ק"מ לאיט סאון למרגלות הרי האנטי אטלס, שם נתחיל ברכיבת שטח לקניון הדראא. נגיע לנאת המדבר מזיגוטה, עם שלל עצי התמר המקסימים המאפיינים את האזור, ונחצה את הקניון הסלעי ברכיבה. ליד המפל ובריכת המים נעשה הפסקת צהריים. לאחר הארוחה נמשיך את הרכיבה בקניון דרך נחל דראא ונחצה את כפרי הברברים הראשונים בדרום הרחוק העשויים מחימר. נגיע לעיר טאמנוגאלט בה שכן מבצר ברברי עתיק שבעבר שימש כבירת החבל. את הלילה נבלה במלון קסבה, שם נאכל את ארוחת הערב והבוקר.

 יום 4: טאמנוגאלט– עמק דראא– וואלד אוטמן– זאגורה (44 ק"מ רכיבה. טיפוס מצטבר: 300 מ')

אחרי ארוחת בוקר במלון נצא ברכיבה ונחצה מטעי תמר ענקיים. נרכב בשטח לאורך הוואדי עד לסכר טאנסיקט ונאת המדבר שלידו. נחצה כפרים ברברים-ערבים משבט חארטין ונאכל צהריים שיבשל לנו הטבח בשטח. נמשיך ברכיבה ונגיע לכפר איט אוטמן בו נעצור בבית הקפה המקומי (יש ווי-פיי!) להפסקת קפה ורכישת תמרים מקומיים. נעמיס את האופניים על הג'יפים וניסע לחבל הסהרה בעיר ספר המדבר– זאגורה. נלון במלון ושם גם נאכל את ארוחת הערב והבוקר.

 

 יום 5: זאגורה– טאמגרוט– טאגניט– ארג ל'הודי– דיונת שגאגא (40 ק"מ רכיבה מישורית)

אחרי השכמה מוקדמת וארוחת בוקר טעימה, נצא לנסיעת ג'יפים של 80 ק"מ. בדרך נעצור בכפר טאמגרוט, שם נבקר בבית מלאכה ליצירת כלי קרמיקה מחימר ונקבל הסבר על אופן הכנת הכלים היפהפיים והמעוטרים. נבקר בספריית הקוראן הסמוכה ומשם נמשיך בנסיעה לארג ל'הודי (דיונת היהודים). מכאן נתארגן לרכיבה במקביל לדיונת היהודים לאורך שבילים ומשטחים פתוחים נרחבים במישור אינסופי של 35-40 ק"מ. נאכל צהריים מתחת לצל עצי המדבר ומשם נמשיך לרכב עד שנגיע לאואד ענאם, אזור בו השטח נהייה חולי ולכן נעמיס על הג'יפים. ניסע כ-40 ק"מ בחולות עד לנאת מדבר עם מעיין ועצי תמר להפסקת קפה וסיור במקום. משם, נמשיך בנסיעה קצרה ונגיע לדיונת הזהב שגאגא המפורסמת בגודלה וגובהה. אם נספיק, נצא לפני שקיעה (או למחרת בזריחה) לסיור גמלים של כשעה וחצי לצילומים מרהיבים עם הדיונות.נלון במחנה אוהלים מטופח, עם אוהלים פרטיים זוגיים (עם מיטות, מצעים, תאורה ושקע להטענה). המקלחות והשירותים במבנה נפרד וכוללים מים חמים ותאורה. ארוחות ערב ובוקר יוגשו באוהל המסעדה של המחנה.

 

יום 6: שגאגא– ימת איריקי– פאום ז'גוויד– טאליאוין (35-40 ק"מ רכיבה מישורית):

אחרי ארוחת בוקר מפנקת במחנה האוהלים שגאגא, ניסע בג'יפים כ-25 ק"מ בדיונה עד שנגיע למשטח ענק וישר, ימת איריקי. בימה זו נערכו תחרויות ראלי – דאקר (ראלי מכוניות, אופנועים ומשאיות שנתי). נרכב כ-35 ק"מ לאורך המישור הענק והשטוח של האגם עד שנגיע לאזור אלמדוואר. ייתכן ונספיק להיכנס לבית ברברי מקומי לתה מנטה ומתוקים מסורתיים. נאכל בדרך צהריים ואז נעמיס את האופניים ונמשיך עוד 25 ק"מ בדרכי ג'יפים לעיר ספר המדבר פואם- זג'וויד. נעצור להפסקה קפה/משקה קר במסעדה מקומית. כאן נעלה שוב על הכביש וניסע כ-25 ק"מ לכפר הברברי  טאזנחט הידוע בייצור שטיחים ע"י קואופרטיבים של נשים מרוקאיות. אחרי הסיור ניסע לעיר המחוז טאליאוין בלב הרי האטלס הדרומי למלון שבו גם נאכל את ארוחת הערב והבוקר.

יום 7: טאליאוין – טארודאנד – אמסקרוד – עמק גן עדן – חוף טאחזוט – חוף אגאדיר (40-50 ק"מ רכיבה מישורית).

אחרי ארוחת הבוקר נצא אל העיר ונבקר במפעל ברברי משפחתי לייצור זעפרן הגדל במחוז זה. נקבל הסברים על שיטות הגידול השונות, הקטיף והייצור של הזעפרן יקר הערך. נמשיך בנסיעה של כ-250 ק"מ למערב הרי האטלס הדרומי, אל עבר עמק גן העדן. העמק זכה בשמו בצדק וזאת בזכות עצי התמר העשירים, מפלי המים ובריכות השחייה הטבעיות (שנוצרו בכוח המים בלבד). נרכב לאורך הנהר השופע ונגיע לחוף האוקיינוס האטלנטי ליד טאחזוט. שם נאכל צהריים ונרכב לאורך החוף עד לאגאדיר (ייתכן וניסע בג'יפים, תלוי בשעה). נישן במלון מפואר באגאדיר, נאכל את ארוחת הערב במסעדה מחוץ למלון ואת ארוחת הבוקר במלון עצמו.

יום 8: אגאדיר– מרקש או קזבלנקה:

אחרי ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור בבירת הברברים (אגאדיר) ונבקר בקסבת אגאדיר אופלה. נגלה את הארמון הקודם שנבנה ע"י השליטים הסעודים במאה ה-16. הארמון מציע נוף מרהיב של הנמל, של המרינה ושל שכונות העיר אגאדיר.

נמשיך בכביש המהיר המחבר את אגאדיר למרקש ונאכל צהריים במסעדה הסמוכה לשוק של מרקש. שם נפגוש את המדריך המקומי שידריך אותנו בסיור רגלי באתרים ההיסטוריים של העיר, נבקר בשוק הססגוני ואם נספיק ניסע לשופינג החנות הספורט המפורסמת Decathlon. בהמשך הלילה נצא לבילוי וארוחת ערב ליד הכיכר המפורסמת של מרקש: ג'מע אל-פנה .

נישן במלון מסורתי (ריאד) ליד הקסבה במרקש (מרחק הליכה קצר מכיכר העיר והשוק).

 

במידה והטיסה חוזרת מקזבלנקה - ניסע מאגאדיר לקזבלנקה עם עצירה בדרך באיסווירה או מרקש  ללינה וערב סיום לפני החזרה ארצה למחרת.

 

יום 9: סיום הטיול והגעה לשדה התעופה:

אחרי ארוחת בוקר במלון, נעמיס את המזוודת ונצא לשדה התעופה של מרקש/ קזבלנקה לטיסה חזרה. במקרה של טיסה אחה"צ/ערב ינתן זמן חופשי לסיור חופשי, קניות או ביקור בגני מז'ורל במרקש או במסגד חסן ה-II הענק בקזבלנקה וכדומה.

 

 המחיר כולל:

 

 • טיסות סדירות דרך אירופה וחזרה
 • העברות משדה התעופה וחזרה
 • ויזה קבוצתית למרוקו
 • 6 לילות בבתי הארחה אותנטיים לאורך המסלול, בחלקם בריכה וחמאם
 • 1 לינה חווייתית באהלים מסורתיים (זוגיים או סינגל) במדבר סהרה 
 • 1 לילות לינה במלון (ריאד)  במרקש או קזבלנקה
 • ארוחות על בסיס פנסיון מלא במהלך הטיול 
 • ליווי צמוד והדרכה של רן גנור
 • מדריך מקומי צמוד דובר אנגלית/צרפתית/מרוקאית
 • ליווי של כלי רכב במשך כל הטיול (כולל ג'יפים מסוג 4X4 – כל ג'יפ מכיל מקומות ישיבה ל-4 אנשים + נהג)
 • שף-טבח  צמוד להכנת ארוחות בהפסקות צהריים
 • 2 מפגשי הכרות מקדימים לפני היציאה לטיול:
 • 1-הכרות,  גיבוש והכרת רמת הרוכבים בקבוצה ברכיבה, תוך כדי עדכונים ודגשים על האופניים, הציוד, האריזה וחלקי חילוף מומלצים.
 • 2-במשרדי GA בת"א: חלוקת חומרים, מסמכי נסיעה טיסה, עדכונים ותדרוך בארץ
 • העברת מזוודות ממלון למלון
 • חולצת רכיבה איכותית מתנה!
 • מים מינרלים וקפה / תה נענע  לשתייה לאורך  הטיול

 

 

המחיר לא כולל:

 • ביטוחים אישיים
 • משקאות קלים/אלכוהוליים
 • השכרת/ הטסת אופניים
 • כניסה לאטרקציות / אתרים 
 • הוצאות אישיות שונות, קניות וכו'
 • טיפים למדריכים - יאסף טיפ בגובה 10€ ליום למשתתף מראש שישמש לחלוקה לכל המדריכים, נהגים ואנשי הצוות.

הערות:

 • GA אינה מחזיקה במלאי טיסות והמחיר מותנה באישור חברות התעופה/האופניים
 • GA שומרת לעצמה את הזכות לבטל את השתתפותו של נוסע במידה ורמת הרכיבה שלו לא תואמת לרמה של הקבוצה. במידה וזאת תהיה הסיבה לביטול יוחזר מלוא התשלום לנוסע.
 • המחירים יכולים להשתנות, בהתאם לשינויים בשערי חליפין ומחירי הטיסות.
 • התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח.
 • מחיר מיוחד ללקוחות GA על השכרת מזוודת אופניים.

 

חופשה נעימה !!

GA- Gordon Active  החברה לתיירות אקטיבית המובילה בישראל מומחית

בטיולי אופניים, הליכה, סקי ו-Outdoor 

 

להזמנות תוכלו לפנות למומחי האופניים שלנו בטלפון:  03-7659000

 

 

 


לפניה מהירה מלאו את הטופס: